Cep Telefonu Bataryası Neden Şişer?

burcu

Member
Cep Telefonu Bataryası Neden Şişer
Akıllı telefonların kullanımı artması sonucunda beraberinde sorunlar gelmeye devam ediyor. Bunlardan birisi cep telefonunuzun bataryasının şişmiş olmasıdır. Bataryada şişme görülmesi sonucunda bir süre sonra ömrü kısalıyor. Sorunlar genel olarak bütün cep telefonlarında yaşanmaktadır. Bataryanızın düzgün şekilde şarj ederek kullanmanız gerektiğini gösteriyor. Doğru şekilde kullanımı bataryanızın normalden çok daha fazla ömrünü uzatacaktır. Doğru batarya ve şarj aletinin seçilmesi gerekmektedir.
Son zamanlarda batarya konusunda yapılan hataların başında kısa süre şarj geliyor. Telefonumuzu şarj ederken acil bir işimiz çıkıyor yada kısa süreliğine şarjda tutuyoruz. Ardından başka yerde şarja takmamızın sonucunda bataryanın şişmesine sebep olabiliyor.
Bataryanızın şişliği asla inmez. İçinde bulunan parçalar şişmiş ve kabarmış olmasıdır. Ömrü kısaldığı gibi patlamalara falan sebep olabilir. Bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.
Bataryanızın şişmesi sonucunda garantiye göndererek yenisini temin etmeniz mümkündür. Telefonların kullanımı ile birlikte parçaları da garanti altındadır. Tamiri yapılmadığından dolayı sıfır bir batarya size gönderilecektir.
Bataryanın şişmemesi için neler yapabiliriz?
Kalitesiz batarya ve şarj aleti kullanmamalıyız,
Araç şarjını sadece arabanızda kullanın,
Kısa süreli şarj etmekten kaçınınız.