Gehlot, Rajasthan’da Enflasyondan Kurtulma Kampları başlattı

Nesrin

New member
Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot, eyaletteki uygun kişilere çeşitli sosyal yardım programlarından fayda sağlamak için Pazartesi günü Jaipur’daki Mahapura Gram Panchayat’tan hükümetinin Enflasyon Yardım Kampları adlı amiral gemisi girişimini başlattı.

Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot Pazartesi günü Jaipur’daki Mahapura köyünde Enflasyondan Kurtulma Kampının açılışını yaptı. (ANI)

“Ülke enflasyon ve işsizlikle boğuşuyor. Sıradan bir insanın evini yönetmesi bile zorlaştı. Böyle bir durumda devlet halkını rahatlatmak için kamplar kuruldu ve halkı 10 kamu refah programına bağlayarak anında fayda elde etti” dedi.

Eyalette 2.000 kalıcı kamp kurulacağını ve Panchayat’ın her gramında iki günlük bir enflasyon yardım kampı düzenleneceğini söyledi. Yararlanıcı kadınlara programlara uygunluklarına göre kayıt yaptırdıktan sonra Başbakanlık Garanti Kartını da takdim etti. Halkı kamplara kayıt olmaya çağırdı.

Gehlot, yaklaşık bir milyon kişinin asgari Sosyal Güvenlik emekliliği ödeyerek enflasyondan kurtulduğunu söyledi. €ayda 1.000; için gaz şişesi €Başbakan’ın gaz tüpü planı kapsamında 500; Çiftçiler için 2.000 birim ve ev müşterileri için 100 birim ücretsiz elektrik; ücretsiz tedavi €Baş Bakan Chiranjeevi’nin sağlık sigortası planı kapsamında 25 lakh; €10 lakh Baş Bakan Chiranjeevi Kaza Sigortası; ve Mahatma Gandhi NREGA programında ve Indira Gandhi Kentsel İstihdam Garantisi programında 25 günlük ek istihdam.

Ayrıca mali destek sağlandığını söyledi. €Topak hastalığından ölen süt hayvanları için çiftçilere inek başına 40.000 ödendi. Mukhyamantri Kamdhenu Pashu Bima Yojana kapsamında en fazla 2 süt hayvanı sigortalıdır. €Evcil hayvan sahibi başına 40.000. Başbakan’ın Ücretsiz Annapurna Gıda Paketi Programı kapsamında, Ulusal Gıda Güvenliği Kapsamına giren hak sahiplerine her ay ücretsiz Annapurna gıda paketleri dağıtılmaktadır. Rajasthan’ın yeteneklerine istihdam sağlamak için eyalette 100 mega iş fuarı düzenlendiğini söyledi.

Başbakan ayrıca kamptaki stantları da ziyaret ederek hak sahipleri ile sohbet etti.