“Harekete geçmeyi neden erteleyin”?: Rajasthan’daki denetim kağıdı sızıntısı olaylarıyla ilgili pilot uygulama

Nesrin

New member
Kongre lideri Sachin Pilot, Cumartesi günü davayla ilgili kağıt sızıntıları konusunu ele aldı ve suçlulara karşı harekete geçilmesinde neden bir gecikme olduğunu sordu. Bu, eski Başbakan Yardımcısının Rajasthan’daki eski BJP rejimi Vasundhara Raje’nin yolsuzluk iddialarına karşı kendi hükümetinin harekete geçmesini talep eden bir protestoya katılmasından bir ay sonra geldi.

“Bugün bir yıl boyunca canla başla çalışan öğrenciler ve velileri onları yetiştirmek için mücadele ediyor. Sınavlar için gelirler, ancak anket sızdırılır. Sınav iptal edildi. Buna karşı önlem almak neden bu kadar uzun sürüyor? Adaleti sağlamak neden bu kadar acı verici? Yüksek makamlara sahip olanlar, kıymetini görmezler. €10.000 veya €50.000,” dedi Pilot, Barmer’deki halka açık bir toplantıda.

“Gelecek için söz vermeliyiz. Bu sadece Barmer ile ilgili değil. Devlette yağma ve yolsuzluk olduğunda sesimizi çıkarmalıyız. Sesimi yolsuzluğa karşı teşvik ettim. Belki birkaç kişi beğenmedi ama umurumda değil” diye ekledi kongre başkanı.

Kongre lideri Sachin Pilot, 11 Nisan’da Ashok Gehlot hükümetini Vasundhara Raje’nin eski BJP hükümeti tarafından yolsuzluk iddialarına karşı harekete geçmeye çağıran bir protestoya katıldı. (ANI dosyası)

11 Nisan’da Pilot, önceki BJP hükümetine karşı yolsuzluk davalarını soruşturma çağrıları üzerine Ashok Gehlot liderliğindeki Jaipur’da sembolik bir hükümet karşıtı protestoya katıldı. Partinin hareketle ilgili uyarısına rağmen Pilot, konuyu uzun süredir gündeme getirdiğini söylemişti.

“Başbakan’a birçok mektup yazdım ve genellikle yanıt aldım, ancak konuyla ilgili iki mektuptan birini almadım. Artık hükümette olduğumuza göre harekete geçilir diye düşündüm ama son dört buçuk yıldır hiçbir şey olmadı. Bu hızlı, talepkar eylem üzerinde oturuyordum” diye ekledi.