“Kahramanlara tapınmak yok”: KP Joshi, Rajasthan BJP şefi olarak işçilere ilk adresinde söyledi

Nesrin

New member
Rajasthan’ın yeni atanan BJP Başkanı CP Joshi Pazartesi günü parti yetkililerini “kahraman tapınmasından” kaçınmaları ve Kongre hükümetini köklerinden sökmeye zorlamak için önceki Bharatiya Janata Partisi hükümetinin refah politikalarını halk arasında yaymaya odaklanmaları konusunda uyardı. durum.

Rajasthan CP’nin yeni atanan BJP Başkanı Joshi, Pazartesi günü Jaipur’da parti yetkililerine hitap ediyor. (PTI fotoğrafı)

Pazartesi günü Jaipur’daki BJP genel merkezinde resmi olarak cumhurbaşkanı olarak göreve başlayan Joshi, bu yılki genel seçimlerde BJP’yi yeniden iktidara getirmek için üst düzey liderler ve parti yetkililerinden destek istedi.

“Bugün sevgilini yıkadın ve beni ağırladın… ama bugünden sonra ne hoş geldin ne istifleme olacak… önümüzdeki altı ay boyunca… Çaba göstermeliyiz.” coşkulu taraftarlar

Joshi, Başbakan Ashok Gehlot’un görevdeki kongre hükümetini köylü ve gençlik karşıtı olmakla suçladı ve BJP işçilerini “işe yaramaz” kongre muafiyetini tahttan indirmeye yardım etmeye çağırdı.

Parti yetkililerine “BJP hükümeti demiryolu bütçesini artırdı, tıp fakülteleri verdi, Keşmir’deki 370. Maddeyi yürürlükten kaldırdı, Ayodhya’da Ram Tapınağı inşa etti ve Jan Dhan Lakhs’a faturalar verdi” dedi.

Çatlaklar ve rakip kamplarla karşı karşıya kalan BJP, Joshi’nin atanmasıyla bir birlik mesajı vermeye çalıştı. Eski Başbakan Vasundhara Raje, Birlik Bakanı Gajendra Singh Shekhawat ve eski BJP Başkanı Satish Poonia da dahil olmak üzere, CM görevi için yarışan çeşitli liderler var.

Joshi’nin en büyük mücadelesi, bu yıl yapılacak eyalet seçimlerine giden partiyi birleştirmek olacak. Onu ayıran şey, herhangi bir kampa ait olmaması ve tüm liderlerle iyi bir denge sağlamasıdır.

Ayrıca okuyun:BJP lideri CP Joshi, Rajasthan partisinin yeni liderini atadı

Pazartesi günü, Joshi göreve geldiğinde partinin neredeyse tüm milletvekilleri ve milletvekilleri toplandı. Yapamayanlar, taleplerini sorumlu devlet görevlisi Arun Singh aracılığıyla iletti.

İlginç bir şekilde, Joshi’yi karşılayan BJP devlet dairesine asılan yeni posterlerde, Poonia’nın değil, Başbakan Narendra Modi, BJP Ulusal Başkanı, JP Nadda, Raje ve Joshi’nin fotoğrafları yer alıyordu.

Ancak, Poonia’yı organizasyonu güçlendirdiği ve eyalet genelinde başarılı Jan Akrosh Rallisi düzenlediği için övdü.

“İşimden memnunum. Köylü bir aileden gelen basit bir parti işçisi olan bana partiye liderlik etme şansı verdiği için partiye teşekkür ediyorum. Desteğiniz için hepinize teşekkür ederim,” dedi Poonia konuşmasında.

47 yaşındaki Joshi, Rajasthan’daki en genç parti lideri. İlginç bir şekilde, Kongre’nin öğrenci kanadı olan Hindistan Ulusal Öğrenci Birliği ile siyasete girdi. Daha sonra BJP’ye taşındı ve milletvekili olmadan önce Bharatiya Janata Yuva Morcha’nın Başkanı oldu.

Bu arada, milletvekili olarak Kongre Sözcüsü RC Choudhary, Joshi’nin Parlamentoda herhangi bir Rajasthan sorununu gündeme getirmediğini söyledi.