Pak kadını, Kızılderili ile evlenmek için 25 yıl bekledi; hala vize bekliyorum

Nesrin

New member
İnsanlar uzun zamandır Shahida’yı bekliyor. 1992 yılında Barmer’s Babu Bhai Sheikh ile nişanlandı. Ancak birkaç yıl Pakistan’ın Haydarabad şehrinden Rajasthan’a taşınmak için vize alamayınca, Şeyh taşındı ve 1995’te onun yerine Jaisalmer’den bir kadınla evlendi.

(Temsili Fotoğraf)

Ancak çok sonra Şeyh, Shahida’nın hala onu beklediğini duydu ve ailesine onu evlendirmelerini söyledi. Ancak Shahida ısrarcıydı. 56 yaşındaki Şeyh, ikilinin sonunda 2017’de evlendiğini ancak Hindistan vize başvurularının beklemede olması nedeniyle çiftin birlikte kalamayacağını söyledi. Ayrıca yakın zamanda yardım için Barmer Bharatiya Janata Partisi (BJP) milletvekili Kailash Choudhary’ye başvurdu.

Aynı zamanda Tarım ve Çiftçi Refahından Sorumlu Devlet Bakanı olan Choudhary, Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden olayı soruşturmalarını istediğini söyledi. Bakan, Şeyh’ten yeni bir vize başvurusu yapmasını istediğini de sözlerine ekleyerek, “Yakında çifte bir an önce yardım sağlamak için dışişleri bakanıyla şahsen görüşeceğim.”

Ayrıca Okuyun: Kaliforniya’da Gurdwara’yı Yakmayı Planlamakla Suçlanan Sih Liderleri

Şeyh, Shahida’nın hala kendisini beklediğini ilk kez 2000 yılında Pakistan’a gittiğinde duyduğunu söyledi. Şeyh, “Evlendiğimi bilseydi devam edeceğini varsaydığım için şok oldum,” dedi.

Ancak Şeyh, o sırada Shahida ile tanışmadı ve kız kardeşinin ailesine, Shahida’nın zaten evli olduğu ve Hindistan’da bir çocuğu olduğu için evlenmesini istemelerini söyledi.

Jaisalmerli bir çiftçi olan Sheikh, “Evlenip çocuğum olduktan sonra bile beni bu kadar bekleyeceğini hiç düşünmemiştim” dedi.

“Ailesine onunla evlenmesini söylediğimde, onun onunla evlenmek için ısrar ettiğini söylediler. Sonunda 2017’de onunla evlenmeye karar verdim. Şimdi vizesi onaylanmadığı için onu bekliyorum” dedi.

Şeyh, Shahida ile evlenememesinin Hindistan ile Pakistan arasındaki soğuk ilişkilerden kaynaklandığına inanıyor.

Şeyh, “2019’da Hindistan vizesi için başvurdu ve dosya kaderimiz gibi (İslamabad’daki Hindistan Büyükelçiliği’nde) mahsur kaldı” dedi.

İki ülke yetkililerinden insani yardım davamızı devralmalarını ve bize yardım etmelerini rica ediyorum” dedi.