Rajasthan: Ashok Gehlot'un oğlu Vaibhav, Jalore'dan mağlup oldu

Nesrin

New member
Eski Rajasthan başbakanı ve kıdemli Kongre lideri Ashok Gehlot'un oğlu Vaibhav, Jalore meclis koltuğunu rahat bir farkla Bharatiya Janata Partisi (BPJ) adayı Lumbaram Choudhary'ye kaptırdı.

Eski Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot, seçimlerden önce oğlu ve Kongre'nin Jalore seçim bölgesi adayı Vaibhav Gehlot ile birlikte. (Fotoğraf: X)

Bu, daha önce Jodhpur'da BJP'den Gajendra Singh Shekhawat'a yenilen Vaibhav'ın üst üste ikinci yenilgisi oldu.

HT'de canlı oy sayımı ve sonuçlarıyla Lok Sabha seçimlerinin son bölümünü izleyin. Şimdi keşfedin! Şimdi keşfedin!

Choudhary 201.543 oy farkla kazanırken Gehlot yalnızca 595.240 oy aldı. Ancak bu sefer BJP'nin oy oranı %11,09 oranında düştü. BJP bu seçim bölgesinde bu yılki %54,91'e kıyasla 2019'da %66 oy aldı.

Yenilgisini kabul eden Vaibhav, “Zaferin de yenilginin de yeri vardır. Lumbaram Choudhary'yi zaferinden dolayı kutluyor ve her zaman Jalore-Sirohi halkının yanında olmasını umuyorum. Halkıma, partime ve işçilerime güvenim tamdır.”

Choudhary, “Bu seçimde yarışan eski bir başbakanın oğlu değildi, bizzat Ashok Gehlot kampanya yürütüyordu ve ben ona karşı kazandım” dedi.

Lok Sabha oylamasının ikinci aşaması 26 Nisan'da bu koltukta gerçekleşti.

Haberler / Şehirler / Jaipur / Rajasthan: Ashok Gehlot'un oğlu Vaibhav, Jalore'dan mağlup oldu