Rajasthan Bakanı Kirodi Lal Meena, BJP'nin kapladığı sandalyeleri kaybetmesi halinde istifa edeceğini söyledi

Nesrin

New member
Mevcut eğilimler BJP'nin Rajasthan'daki Dausa da dahil olmak üzere 25 sandalyeden 14'ünde önde olduğunu gösteriyor. Eyalet Kabinesi Bakanı Kirodi Lal Meena Salı günü yaptığı açıklamada, partinin kendi gözetimindeki yedi sandalyeden herhangi birini kaybetmesi halinde önceki günkü sözlerine sadık kalacağını ve görevinden istifa edeceğini belirtti.

Rajasthan BJP lideri Kirodi Lal Meena. (HT dosya fotoğrafı)

Sosyal medya platformu X'te Ramcharitmanas'tan bir ayet paylaştı ve “Raghukul Reeti Sada Chali Aai, Pran Jaai Par Bachan Na Jaai” dedi.

Bir günde 360 milyon Hintli bizi ziyaret etti ve genel seçim sonuçları için Hindistan'ın tartışmasız platformu olarak bizi seçti. En son güncellemeleri burada keşfedin!

Pazartesi günü Başbakan'ın kendisine üzerinde çok çalıştığı Doğu Racastan'daki yedi koltuğun listesini verdiğini söylemişti. “Başbakan Dausa'ya gelmeden önce, (Dausa) koltuğu kazanılmazsa bakanlık görevinden istifa edeceğimi söylemiştim. Daha sonra Başbakan benimle ayrı ayrı konuşarak bana yedi sandalyeli liste verdi. On bir koltuk için çok çalıştım, yedi koltuk daha. Partim bu 7 sandalyeden birini bile kaybederse bakanlıktan vazgeçeceğim” dedi.

Tarım, Kırsal Kalkınma, Afet Yönetimi ve Yardım Bakanı Meena, Dausa, Bharatpur, Dholpur, Karauli, Alwar, Tonk-Sawaimadhopur ve Kota-Bundi'nin doğu Rajasthan bölgelerinde kampanya yürüttü.

BJP Bikaner, Jaipur Rural, Jaipur, Alwar, Ajmer, Pali, Jodhpur, Jalore, Udaipur, Chittorgarh, Rajsamand, Bhilwara, Kota ve Jhalawar-Baran'da önde.

Meena'nın açıklamasına yorum yapan Kongre Milletvekili Govind Singh Dotasara, “Meena'nın sözüne sadık kalıp istifa edeceğinden eminim” dedi.