Rajasthan CM Ashok Gehlot ve Vasundhara Raje’nin Covid-19 testi pozitif çıktı

Nesrin

New member
Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot ve eski Başbakan Vasundhara Raje Salı günü koronavirüs için pozitif test yaptı.

Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot, Surat’ta Himaşal Pradeş Başbakanı Sukhvinder Singh Sukhu ile birlikte. (PTI dosyası)

Gehlot, son günlerde COVID vakalarının sayısının arttığını kamuoyuna bildirirken kendisinin de bunun için yapılan testin pozitif çıktığını söyledi.

“Ben kendim hafif Covid semptomları ile enfekte oldum. Doktorların tavsiyesi doğrultusunda önümüzdeki birkaç gün evimden çalışmaya devam edeceğim. Gehlot, “Hepiniz dikkatli olmalısınız ve Covid protokollerine uymalısınız.”

Raje, bir tweet’te, testinin pozitif çıkmasından bu yana kendini izole ettiğini söyledi.

Ayrıca okuyun: Hindistan 3.038 yeni Covid vakası bildirdi, aktif vaka sayısı 21.179’da

“Covid testinde raporum pozitif çıktı. Raje, “Doktorların tavsiyesi üzerine tamamen tecritte bulunuyorum” diye tweet attı.

Benimle temasta bulunanlar test yaptırsın ve önlem alsın” dedi.

Pazartesi itibariyle eyalette 17 yeni COVID enfeksiyonu vakası bildirildi ve 189 kişi tedavi altına alındı.