Rajasthan CM, işleri halletme konusunda Modi’ye güveniyor: Başbakan Gehlot’a saldırdı

Nesrin

New member
Başbakan Narendra Modi Perşembe günü Jodhpur’da hükümetin işlevini zayıflattıktan sonra Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot’a üstü kapalı bir saldırı yaptı.

Bu, Başbakan Modi’nin son 11 gün içinde Rajasthan’a yaptığı üçüncü ziyaretti. (ANI fotoğrafı)

Başbakan Modi, çeşitli projelerin açılışını yapmak üzere Ravan ka Chabutra tesisinde halka açık bir toplantı için Jodhpur’daydı ₹5.000 crore.

Gehlot’u inceleyen Başbakan Modi, “Buraya yeni projelerin başlatıldığı ancak Başbakanın kayıp olduğu bir hükümet programından geldim.” dedi. Neden kayıptı? Çünkü Modi’nin gelip her şeyle ilgileneceğine güçlü bir şekilde inanıyor… bana o kadar güveniyor ki ben de ona şunu söylemek istiyorum, şimdi dinlenin, işleri şimdi halledeceğiz.”

Ayrıca şunu okuyun:Sanjay Singh’in Delhi’deki özel tüketim politikası davasında tutuklanması siyasi fırtınayı tetikledi

Başbakan ayrıca Chandrayaan Misyonu’nun başarısına ve Hintli bilim adamlarının geliştirdiği Kovid aşılarına da değindi.

Ulusun ruh halinin değiştiğini ancak Kongre’nin ülkenin kaydettiği ilerlemeden memnun olmadığını söyledi.

“Kongre, Bharatiya Janata Partisi’ne (BJP) karşı koyma girişiminde Hindistan’ın aleyhine dönmeye başladı. Bugün Hindistan tüm dünyada övülüyor ve tanınıyor ancak Kongre’nin bununla ilgili bir sorunu var. Kendilerini mutsuz hissediyorlar” dedi.

Başbakan ayrıca Ujjwala’dan yararlananların gaz tüpleri alacağını da duyurdu ₹Rajasthan’daki karardan 600 ve 70 lakh kadın yararlanacak.

Toplantıda konuşan Başbakan Modi, “Ben de Delhi’den size bir hediye getirdim… BJP hükümeti, Ujjwala planı kapsamında kadınlara gaz tüpleri verilmesine karar verdi.” ₹600. Daha önce silindirleriniz vardı ₹1.100. Rakhi’de hükümet şişe fiyatlarını şubat kadar düşürdü: ₹Ujjwala yararlanıcıları için 400. Şimdi Navratra, Dussehra ve Deepawali’nin önünde fiyat şu oranda düşürüldü: ₹100,” dedi Modi.

Bu, Başbakan Modi’nin son 11 gün içinde Rajasthan’a yaptığı üçüncü ziyaretti.

Kongre’yi son beş yıldaki kötü yönetimi nedeniyle eleştiren Başbakan Modi, “Kongre, beş yıl içinde Rajasthan’ı yolsuzluk, isyan ve Dalitlere ve kadınlara yönelik suçlar açısından zirveye taşıdı.” dedi. Yasadışı uyuşturucu ticaretine sakince teslim olun.”

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!

• YAZAR HAKKINDA

Sachin Saini Rajasthan’ın özel muhabiridir. Politika, turizm, orman, ev, Panchayati Raj ve kırsal kalkınma ve kalkınma gazeteciliğini kapsamaktadır. …Ayrıntılı olarak görün