Rajasthan Kongresi milletvekilleri Jyoti Mirdha ve Sawai Singh Choudhary BJP’ye katıldı

Nesrin

New member
Rajasthan Kongre Milletvekili Jyoti Mirdha ve eski IPS memuru Sawai Singh Choudhary, Pazartesi günü bu yıl yapılacak eyalet meclis seçimleri öncesinde Bharatiya Janata Partisi’ne (BJP) katıldı.

Mirdha, Rajasthan’daki Nagaur’dan eski bir milletvekili, Choudhary ise eski bir IPS memuru. (ANI dosya fotoğrafı)

Rajasthan’daki Nagaur’un eski milletvekili Mirdha ve Choudhary, Yeni Delhi’deki üst düzey parti liderlerinin huzurunda BJP’ye katıldı.

Törende konuşan BJP genel sekreteri ve Rajasthan’dan sorumlu Arun Singh, “Jyoti Mirdha ve Sawai Singh Choudhary’nin katılımıyla BJP ailesi daha da güçlendi” dedi.

Mirdha, önde gelen bir Jat lideri olan Nathu Ram Mirdha’nın torunudur. 2019’daki son Lok Sabha seçimini Rashtriya Loktantrik Partisi (RLP) lideri Hanuman Beniwal’a kaptırdı.

Mirdha, partiden ayrılma kararının nedeninin Kongre partisindeki fırsatlar olmaması olduğunu söyledi.

Kongrede pek fazla fırsat bulamadı.

Ayrıca şunu okuyun: Janta Kongresi’nden ihraç edilen Chhattisgarh (J) MLA Dharmjeet Singh, BJP’ye katılıyor

“Ulus inşasında bir rol oynamak istiyoruz, orada (Kongre’de) bunun için daha az fırsat gördüm” dedi.

Mirdha, kadınların güvenliği söz konusu olduğunda Rajasthan’daki durumun iyi olmadığını da sözlerine ekledi.

“Kendi işçilerimiz göz ardı ediliyor. Pek çok kişi o kadar ezildi ki Kongre ailesinden ayrılıp BJP’ye katıldı” dedi.

Gelişmelere tepki gösteren eyalet Kongre lideri Govind Singh Dotasara, Mirdha’nın son dört buçuk yılda partinin hiçbir programına katılmadığını söyledi. Bunun yeni bir gelişme olmadığı ancak buna uzun zaman önce karar verdiği aşikar.

“Kendisinden tek bir telefon dahi almadım, bir bakan ve/veya parti lideri olarak eğer varsa sorunlarını bana anlatabilirdi” dedi.