Rajasthan’daki Kejriwal, 300 birim ücretsiz elektrik ve daha iyi eğitim sözü veriyor

Nesrin

New member
Delhi Başbakanı ve Aam Aadmi Partisi (AAP) lideri Pazar günü Rajasthan’da 300 birim bedava elektrik, Mohalla klinikleri, iş, okul ve yolsuzluktan arınmış bir devlet sözü verdiği genel seçimleri başlattı.

Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal Rajasthan’da (Twitter fotoğrafı)

Kejriwal, hükümetin “okuma yazma bilmeyen insanlar” tarafından yönetildiğini ve ülkenin karşı karşıya olduğu durumun (geri kalmışlık, cehalet vb.) Kongre ve Bharatiya Janata Partisi’nin kötü yönetiminden kaynaklandığını söyleyerek merkeze sert bir saldırı başlattı. vadesi gelmişti (BJP hükümetleri.

“Biz (Kejriwal ve Punjab CM Bhagwat Maan) siyaseti ve yolsuzluğu bilmiyoruz ve sadece nasıl çalışılacağını biliyoruz. İşimiz konuşuyor. Kejriwal, Rajasthan’ın Ganganagar semtindeki bir mitingde, Delhi veya Pencap olsun.

Kejriwal’ın Rajasthan’daki cesur iddiası: “AAP’yi en az 50 yıl kimse tahtından indiremez” de okuyun

Devam etti, “Buraya yeni bir Rajasthan yaratma hayaliyle geldim. Burada Kongre 50 yıl, BJP 18 yıl hüküm sürdü, ne yaptılar… sadece ‘yolsuzluk’.”

AAP toplayıcısı, Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot’a muhalefet ederek, Gehlot ve Kongre’nin eski Başbakan Vasundhara Raje’yi yolsuzluk nedeniyle köşeye sıkıştırdığını, ancak devlet iktidara geldikten sonra hiçbir şey yapmadıklarını söyledi.

“Liderleri Sachin Pilot konuyu gündeme getirmekten bıktı ve harekete geçilmesini talep etti, ancak Gehlot hiçbir şey yapmadı. Dostluk siyaseti istiyorsanız onlara (Kongre-BJP), vatanseverlik siyaseti istiyorsanız AAP’ye oy verin” dedi.

Kejriwal, insanları AAP’ye oy vermeye çağırdı ve çocuklara Delhi ve Pencap’ta yaptıkları gibi iyi bir eğitim verme sözü verdi. “Delhi’de 12 lakh iş yarattık, Maan (Pencap CM) 30.000 iş sağladı ve üç lakh iş daha planlıyor” dedi.

Kejriwal, son 10 yılda 26 sınav kağıdının sızdırıldığını söyleyerek eyalet hükümetini kağıt sızdırdığı iddiasıyla köşeye sıkıştırdı… Sızıntı değil, kağıtlar ve çocukların geleceği satılıyor. AAP hükümeti sırasında Delhi’de bu hiç olmadı, dedi.

Ayrıca AAP Rajasthan’da iktidara gelirse 300 birim bedava elektrik sözü verdi.

İnsanları “cahil” yerine eğitimli liderlere oy vermeye çağırdı. “Kirli politikacıların size oy vermesini istiyorsanız, bilmiyorum ama çocuklarınızın iyi bir eğitim ve iş sahibi olmasını istiyorsanız, o zaman Kejriwal’a oy verin.”

“Ben eğitimliyim ve bir planım var. Başbakan Narendra Modi, 2047’de Hindistan’ın bir numara olacağını söylüyor – bu ülke okuma yazma bilmeyenler tarafından yönetiliyor” dedi.

Ayrıca Okuyun: Kejriwal ve Lalus RJD Trenlerin Durumu Üzerinden Modi Hükümetine Saldırı: ‘İşkence Merkezleri’

Daha önce, CM Maan toplantıda burada çiftçilerin ve tüccarların karşılaştığı sorunların Pencap’ta da meydana geldiğini ancak artık olmadığını, AAP hükümetinin yolsuzlukla mücadele yasalarını çıkardığını ve yolsuzluğa bulaşmış bakanları parmaklıkların arkasına koyduğunu söyledi.

Mann, Pencap hanelerinin %80’inin bedava elektrik aldığını ve AAP hükümeti altında okulların çehresinin değiştiğini söyledi.

Bu konuda yorum yapan Kongre Sözcüsü Swarnim Chaturvedi, “Başka hiçbir eyalet, sağlık hizmetlerinde veya eğitimde Rajasthan’ın performansıyla boy ölçüşemez.” Rajasthan, sağlık hakkını tanıtan ilk eyalettir. Eyaletteki yolsuzluğa yönelik baskı rakipsizdir.”

BJP Milletvekili ve eski bakan Vasudev Devnani, Kejriwal’ı “tüm zamanların en başarısız başbakanı” olarak nitelendirdi.

“AAP rejimi, Delhi ve Pencap’ta yolsuzlukla dolu. Başbakandan korkuyorlar” dedi.

2023 Rajasthan Yasama Meclisi seçimlerinin 200 üyenin tamamını seçmek için Aralık 2023’te veya öncesinde yapılması planlanıyor.