‘Utanç verici’: Piyush Goyal, Cong MLA’nın Raj’da güvensiz olduğunu söyleyen Habersunu tweetledi

Nesrin

New member
Sendika Bakanı Piyush Goyal Çarşamba günü Rajasthan’da Ashok Gehlot liderliğindeki kongre hükümetini eyaletin kanun ve düzeni konusunda eleştirdi.

Bakan, Kongre Üyesi Divya Maderna’nın kendisini güvensiz hissettiğini ve konvoyunun saldırıya uğradığını iddia ettiği bir Habersunu tweetledi.

“Burada güvende değilim. Sanıklar henüz tutuklanmadı. Polis koruması altında olmama rağmen arabam 20 yerden saldırıya uğradı. İki gün önce bir tehdit aldım. Birkaç polis memuru beni korumak için görev başındaydı. Arabamı olay yerinden üç kilometre uzakta durdurdum ve SP’ye saldırıya uğrayabileceğimi söyledim. Ancak SP, uygun önlemlerin alındığı konusunda bana güvence verdi. Yine de saldırıya uğradım” dediği Haberda Kongre üyeleri tarafından duyuluyor.

Birlik Bakanı Piyush Goyal.

Goyal, Twitter hesabından “Utanç verici! Rajasthan Jungleraj Kongresi’ndeki diğer kadınların güvenliğini unutun, kadın MLA’sı bile güvensiz.”

Günün erken saatlerinde, Çarşamba günü Jodhpur’da bir aileden dört kişinin bir akraba tarafından baltayla parçalanarak cesetleri ateşe verilerek öldürüldüğü bildirildi. Ölenler arasında 6 aylık bir bebek de bulunuyor.

Polis Müfettişi (Jodhpur Rural) Dharemndra Singh Yadav PTI’ye verdiği demeçte, kimliği kurbanın aile reisinin yeğeni olan 19 yaşındaki Pappuram adlı saldırganın tutuklandığını söyledi.

Pappuram’ın sabah 4 civarında kurbanların bir çiftlikteki evine girdiği ve ailenin reisi Poonaram (60), karısı Bhanwari (55) ve gelinleri Dahpu’yu (23) öldürdüğü söyleniyor.

“Üç üyeyi uykularında baltayla boğazlarına vurarak tek tek öldürdü. Daha sonra mutfağın yanındaki cesetleri toplayıp ateşe verdi” dedi.

Suçun işlendiği bölgenin yerel MLA’sı Divya Maderna, ANI’ye şunları söyledi: “Rajasthan’daki durum son derece endişe verici. Polis etkisiz. Bir köy halkının başına bu kadar korkunç bir şey gelebiliyorsa, odur.” IG kovulmalı ve hesabı sorulmalı.”

(PTI, ANI girişleri ile)

• YAZAR HAKKINDA

Hindustan Times haber masası ile Hindistan ve dünyadaki en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Siyaset ve politikadan ekonomi ve çevreye, yerel meselelerden ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar doğru yere geldiniz. …ayrıntılı olarak görün