17 yaşındaki JEE adayının Kota'da intihar ettiği iddia edildi

Nesrin

New member
Jaipur: Polis, lisans düzeyindeki mühendislik derslerine kabul için IIT'nin Ortak Giriş Sınavına (JEE) hazırlanan 17 yaşındaki bir öğrencinin Cumartesi günü Rajasthan'ın Kota kentinde intihar ettiği iddia edildiğini söyledi.


(Temsilci fotoğraf)

Mahaveer Nagar İstasyonu Ev Sorumlusu (SHO) Mahendra Maroo'ya göre öğrenci, Ücretli Misafir (PG) konaklama yerinin tavan vantilatörüne kendini astı.

Artık kriketteki en sevdiğiniz oyunu izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Maroo, saatlerce odasından çıkmamasının ardından arkadaşlarının kendisini aramasıyla olayın ortaya çıktığını söyledi. SHO, herhangi bir yanıt gelmeyince arkadaşlarının durumu PG sahibine ve polise bildirdiğini, bunun üzerine polisin olay yerine ulaştığını ve kapıyı kırarak cesedi bulduğunu söyledi.

Son olayda bu yıl 11'inci eğitim merkezindeki intiharların sayısı da arttı. İlçede geçen yıl çeşitli yarışma sınavlarına hazırlanan 27 öğrenci intihar etmişti.

Ölen öğrencinin Bihar yerlisi olduğu belirlendi. Polise göre yaklaşık iki yıldır Kota'da bir özel ders merkezinde eğitim gören öğrenci bu yılın başlarında da intihara teşebbüs etmişti.

“Muhtemelen bu yılın başında JEE sınavına girdi. Ancak bunun hala açıklığa kavuşturulması gerekiyor” dedi Maroo.

SHO, cesedin otopsiye gönderildiğini ve ebeveynlerinin de olayla ilgili bilgilendirildiğini belirterek, evinde herhangi bir intihar notunun bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Maroo, “Ayrıca pansiyonun bölge idaresi kurallarına göre neden bahar vantilatörleri kurmadığını da araştırıyoruz” dedi. “Polis bu konuyla ilgili olarak bölge tahsildarına bir rapor sunduğunda, kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle PG yetkilisine karşı soruşturma başlatılacak” diye ekledi.

Geçtiğimiz yıl öğrenci intiharlarının artması üzerine, bölge yönetimi 18 Ağustos'ta “öğrencilere zihinsel destek ve güvenlik sağlamak için” tüm yurtlara ve konaklama birimlerine yaylı vantilatörler takılması talimatını verdi. Ancak bu direktif daireler için geçerli değildir.

Kota, Hindistan'ın sınava hazırlık işinin merkezidir ve ₹Bölge idaresi yetkililerine göre yılda 10.000 crore. Ülkenin dört bir yanından çok sayıda öğrenci 10. sınıfı tamamladıktan sonra buraya geliyor ve yerleşik sınav hazırlık enstitülerine kaydoluyor. Ayrıca çoğu diploma almak amacıyla okullara kaydoluyorlar.

Desteğe ihtiyacınız varsa veya ihtiyacı olan birini tanıyorsanız lütfen en yakınınızdaki psikologla iletişime geçin. Yardım Hatları: Aasra: 0222754 6669; Sneha Hindistan Vakfı: +914424640050 ve Sanjivini: 011-24311918, Roshni Vakfı (Secunderabad) İletişim Numaraları: 040-66202001, 040-66202000, ONE LIFE: İletişim Numarası: 78930 78930, SEVA: İletişim Numarası: 09441778290.