Amerikalı bir kadın, Jaipur'daki kuyumcular tarafından iki yıl boyunca Rs 6 crore değerindeki sahte değerli taşlarla aldatıldı

Nesrin

New member
Jaipur'lu bir kuyumcu ve oğlu, ABD'de yaşayan bir kadını aldattıkları iddiasıyla kaçıyor. ₹Polis, son iki yılda sahte mücevher satışı yoluyla 6 milyon krorelik tutar elde edildiğini söyledi.


Sembolik görüntü.

Yetkililere göre, Rajendra Soni ve Gaurav Soni olarak adlandırılan kuyumcu ikilisinin, gümüş zincirleri altın gibi görünecek şekilde parlattığı ve aynı zamanda sattığı iddia edildi. ₹Sahte sertifikalarla birlikte pahalı elmaslar olarak 300 değerindeki mozanit taşları.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Polis, Cherish Nortje olarak tanımlanan kadının 18 Mayıs'ta ikili hakkında şikayette bulunmasıyla olayın gün yüzüne çıktığını ve her iki sanığın da kaçak olduğunu belirtti.

“2022'den beri Soni'nin mücevher mağazasından mücevher alıyor. Ancak dolandırıcılık, geçen Nisan ayında ABD'de düzenlenen bir sergi sırasında ortaya çıktı ve mücevherleri sahte olduğu gerekçesiyle reddedildi. Manak Chowk istasyonunun ev memuru Gurbhupendra Singh, “Kadın bu yıl mayıs ayında kuyumcularla yüzleşmek için Jaipur'a döndü ve bu da hararetli bir tartışmaya yol açtı” dedi.

Tartışmanın ardından herkes olaya açıklık getirmek için karakola geldi. “Kadın, sahte takılarının değiştirilmesini talep ederek, satın aldığı birçok varlığın karat ve miktarlarında da usulsüzlük olduğunu iddia etti. İkili iddiaları yalanladı ve mücevherleri dükkanından zorla alan kişinin Norje olduğunu söyledi. Ancak Haber görüntüleri Nortje'nin yanında getirdiği mücevherlerle mağazadan çıktığını gösteriyor” dedi.

Nrotje'nin 18 Mayıs'ta şikayette bulunmasının ardından aralarında Manak Chowk polis karakolunda bir görüşme daha gerçekleşti. Singh, “Her iki toplantı da başarısız olduktan sonra ikisi kaçtı” dedi.

Rajendra ve Gaurav aleyhine Hindistan Ceza Kanunu'nun 420. Maddesi (hile) kapsamında bir dava kaydedildi.

Polis, Sitapura'da yapılan laboratuvar testiyle mücevherlerin sahte olduğunu doğruladı ve kuyumcunun talimatları doğrultusunda sahte sertifikalar hazırladığını itiraf eden Nand Kishore'u tutukladı.

“19 Mayıs'ta Kishore'u para karşılığında sahte sertifika verdiği gerekçesiyle tutukladık. Rajendra ve Gaurav'a karşı da aranma ilanı yayınlandı. Daha fazla soruşturma sürüyor” diye ekledi SHO.


Haberler / Şehirler / Jaipur / Amerikalı kadın sahte değerli taşlarla aldatıldı ₹Jaipur kuyumcularından iki yıllığına 6 Crore