Halıdan Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

burcu

Member
Evimizin her alanında zorlu lekeler canımızı sıkabilir. Kullanacağımız çeşitli yöntemler sayesinde kötü lekelerden korunmuş oluruz. Yağ lekesi özellikle çok can sıkıcı durumlardandır. Hiç fark etmeden veya kaza sonucu yağ lekesi halının üstüne gelebilir, bu duruma karşı çözüm yollarını kullanarak lekenin zararlarından korunabiliriz.
Basit yöntemler sayesinde istediğinizi yapabilirsiniz. Küçük bir kova sıcak su hazırlayarak bulaşık deterjanı dökünüz. Biraz karıştırdıktan sonra halıyı siliyoruz. Etkili ve bilindik yollardan birisi olmaktadır.
Yağ lekesini çözmek için benzin ve tiner kullanılabilir. İkisini karıştırdıktan sonra yağın üstüne işlem uygulamalıyız. Güzel bir şekilde kuruladıktan sonra lekeden kurtulmuş olacaksınız.
Motor yağı lekesi ise onu çıkarmak için kazımanız gerekecek. Deterjanlı su ile uygulayacağınız yöntem yeterli gelmeyebilir. Püsküllü yalınız var ise halı yıkama makineniz sayesinde yapabilirsiniz.
Son olarak beyaz sabunu lekeye sürünüz, ıslak bir bez yardımı ile temizliğini yaparak yağ lekesinden kurtulmanız mümkündür.