Rajasthan: Bharatpur'da devlet otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu 2 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

Nesrin

New member
Bharatpur: Konuyu bilen yetkililer, Cumartesi sabahı Bharatpur'da Rajasthan Lok Parivahan Sewa otobüsünün bir kamyonla çarpışması sonucu en az iki kişinin öldüğünü ve beş kişinin de yaralandığını söyledi.


Kamyon, çarpışmanın ardından yol kenarındaki bir dükkana zarar verdi (HT fotoğrafı/kaynak)

Siwar polis karakolunun memur yardımcısı (SHO) Anil Jasodiya, kazanın sabah saat 8 civarında Jaipur-Mathura çevre yolu üzerindeki Ulusal Hardal Araştırma Merkezi yakınındaki bir virajda meydana geldiğini söyledi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

“Otobüs Bayan'dan Bharatpur'a yaklaşık 15 ila 20 yolcu taşıyordu, kamyon ise Mathura'dan Jaipur'a mal taşıyordu” dedi.

SHO, kazanın, kamyonun karşıdan gelen araçlara haber vermeden kavşaktan geçmeye çalışması sonucu meydana geldiğini söyledi. “Muhtemelen çok hızlıydı ve bu da kazaya yol açtı. Çarpışmanın ardından kamyon yol kenarındaki bir dükkana çarparak büyük hasara yol açtı.

Haber verilmesi üzerine polis kaza mahalline ulaştı. Polis, yaralı yolcuların bölgedeki Raj Bahadur Memorial Hastanesi'ne kaldırıldığını, burada ikisinin öldüğünün belirlendiğini, diğer beşinin ise tedavi altına alındığını söyledi.

Ölenlerin Richhauli köyünün yerlisi Pratap Singh (57) ve Theekariya köyünün yerlisi Harbhan Singh (35) olduğu belirlendi.

Polis, otopsinin ardından cenazelerin ailelerine teslim edildiğini açıkladı.

Polis, kamyon şoförünün sorgulanmak üzere tutuklandığını ve kendisine karşı 279 ve 304 A (ihmal nedeniyle cinayet) bölümleri kapsamında ilk şikayette bulunulduğunu söyledi.

“Polis (kamyon) sürücüsünü sorguluyor. Görevi soruşturmanın ardından netleşecek. Otobüs şoförü de hafif yaralandı ve daha sonra sorguya çekilebilir. Bharatpur bölge koleksiyoncusu Amit Yadav, “Daha fazla araştırma sürüyor” dedi.


Haberler / Şehirler / Jaipur / Rajasthan: Bharatpur'da devlet otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu 2 kişi öldü, 5 kişi yaralandı